CD BASKI

CD Teknolojisi sürtünmeleri ve arka plan sesleri yok etmek için tasarlanmışlardır. Plak ve kaset gibi çift taraflı olarak kullanılmazlar. 12 inch'lik standart bir CD yaklaşık 80 dakikalık (700 MB) dijital bilgiyi barındırabilir. Yeni çıkan yüksek yoğunluklu boş CD'lere bugün 90 dakikalık kayıt yapılabilmektedir (790-800 MB'lık CD'ler). CD'de yer alan dijital bilgi, plaktaki gibi spiral olarak yazılmıştır. Bu şekilde yerden kazanılır. Fakat, bilgiler plaktaki gibi dıştan içe değil, içten dışa doğru yazılır ve okunur. Kapasite olarak bakarsak, 700 MB'lık bir CD, 1010 adet 1.440 KB'lık Double Density floppy diskete eşdeğerdir.

Serigrafi Baskı
Serigrafi Baskı CD / DVD üzerinde serigrafi baskı yöntemiyle 1 renkten 5 renk'e kadar baskı yapılabilir. Her ayrı renk için ipek kalıp hazırlanır. Basılacak işin grafik çalışmasını oluşturan CMYK filmler her biri ipek kalıplara pozlandırma makinasında pozlandırılır.

1- Bu ipek kalıplar makinaya takılır, üzerindeki rengin grafiğini CD üzerine basması sağlanır.

2- (ABCDE) her bir renk arasında basılan grafiğin anında kurumasını ultraviole ışık sağlar.Bu işlemler bütün renkler tamamlanıncaya kadar devam eder. Bu sistemde bir CD'nin (Srenk) serigrafi baskısı yaklaşık 1 sn. sürer.

Günlük 100.000 kapasite ile çalışabilen tesislerimizde, Güneş CD ayrıcalığı ile eğitilmiş, tecrübeli personelimizin farklılığını, bizimle iletişim kurduğunuz ilk andan itibaren fark edecek, siparişlerinizi kısa sürede teslim alacaksınız.

Etiket Baskı
Özel hazırlanmış etiketler üzerine dijital baskı makineleri ile veya masaüstü yayıncılık ofset baskı tekniği ile yapışkanlı etiket yüzeyine yapılan baskı çeşididir. Etiket CD / DVD Baskı yöntemi ile trikromik (CMYK) ve Ekstra Pantone baskı yapmak mümkündür. Etiket yüzeyine yapılan baskılar daha sonra CD / DVD yüzeyine yapıştırılır. Çok düşük adetli CD / DVD baskı işlerinde ideal baskı yöntemidir.

Standart CD / DVD Ölçüleri
Dış çap           :117 mm
Geniş göbek   : 35 mm
Dar Göbek      : 20 mm

Tasarımda Dikkat Edilmesi Gerekenler
CD Yüzeyinin kağıt gibi beyaz olmamasından dolayı beyaz bir renk olarak dikkate alınmaz. Beyaz alanlar boşluk olarak düşünülür. Zeminde beyaz kullanılması istendiğinde öncelikle zemine beyaz rengin basılması gereklidir.

Not : Serigrafi film ile birlikte mutlaka kromalin çıktı (IRIS – COPY) gönderilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde baskıda oluşabilecek renk farklılıklarından sorumlu değiliz.

CD’nin zemini gümüş renginde olduğundan zemine beyaz basılmazsa istediğiniz renk birebir ayni olmayabilir.

Eğer tasarımda Gri tonlamalar varsa, bunun 4 renk üzerinde değil sadece siyah film çıkışı üzerinde yapılması gerekir.

Renk, mutlaka filmin üzerinde belirtilmelidir.

online cd siparişharita cd dvd katalogcd / dvd tutucularıcd ve dvd'lere 5 renk serigrafi baskı
web tasarımı